Přeskočit na obsah

8. obvod – Nad Duhou

 

Osmák je jednoduše na druhou stranu od Duhy, coby sedmák. Je to pás mezi ulicemi Průběžnou a Bedřicha Nikodéma až ke Globusu. Zajímavostí je, že zde najdeš v podstatě veškerou zástavbu jako ve zbytku Poruby – nízké bytové domy, kostky, vysoké věžáky i dlouhé hokejky, budovy VŠB a dokonce i řadové domky na Jedlové. A jako bonus kus Ameriky v podobě baseballového areálu Arrows. Jenže jako je zde zástavba podobná zbytku Poruby, jsou zde i nedostatky typické pro ostatní obvody. Těžké večerní zaparkování, špatná kvalita mnohých chodníků a zbytečné množství asfaltových ploch, které si dříve říkaly hřiště. Jak se říká: méně je někdy více a tráva je lepší než asfalt. Na kandidátce najdete z osmáku Honzu Abrahamčíka a Petra Poláka

Váš soused

Jan Abrahamčík

 

Priority pro 8. obvod

 • Více parkovacích míst
  Na ul. Karola Šmidkého upravíme stání z podélných na šikmá či kolmá. Stejnou možnost nabízí úseky na ulicích Oty Synka a Ludvíka Podéště. Na začátku Ivana Sekaniny, Zdeňka Štěpánka postavíme jednoduchá skeletová patrová parkoviště zakrytá zelení. Získáme tak na 150 nových míst.
 • Sportoviště pro všechny u školy ZŠ Sekaniny
  Jedno z posledních nedodělaných školních hřišť, které zároveň obklopuje hustá sídlištní zástavba. Zaslouží si pozornost a zaslouží si projekt, který zahrne trávení volného času úplně všech.
 • Veřejná prostranství u Duhy a dalších obchodních komplexů
  Zaměříme se na skutečnou kultivaci prostranství Olympie i Šatlavy. V těchto místech setkávání vysadíme květinové záhony i doplníme lavičky a odpadkové koše. U Duhy konečně vybudujeme vodní prvek. 
 • Kvalitní chodníky
  Stávající chodníky opravíme, popřípadě zpevníme vyšlapané stezky, kterými lidé skutečně chodí. Skončíme s praxí, kdy se opraví část chodníku, přičemž druhá půlka zůstane škaredá.
 • Dvory pro volný čas
  Ze starých asfaltových hřišť opět uděláme funkční sportoviště pro širokou veřejnost. Některé z nich ale raději zatravníme. Opravíme chodníky a dětská hřiště vhodně doplníme o stínidla a kde bude zájem a dobrá parta rodičů, tak také o hračkobudky. Součástí dvorů musí být i moderní lampy, které vám nebudou svítit do oken. 
 • Čistota kolem popelnic
  Zvedneme kulturu kolem kontejnerových státní, která schováme za pěkná ohraničení. Zároveň se podíváme na vhodná doplnění kapacity tříděného odpadu, ale též rozšíření košů.
 • Na kole bezpečně do práce, do školy a na nákup
  Doděláme cyklostezku táhnoucí se podél ulice Průběžná, která nyní končí v polovině a následně přechází do silničního pruhu.

Známe problémy obvodu

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu