Přeskočit na obsah

Poruba Ves – U radnice

Jde o původní vesnici Poruba, než se postavila nová městská zástavba. Proto zde najdeš nejstarší porubskou stavbu kostel sv. Mikuláše, zámek i radnici. Dominantou je však lesopark okolo Myslivny, který nabízí Porubanům únik z města i všedních starostí. Stručně se dá říct, že je to prostor od vody k vodě, tedy od porubského rybníku k vřesinskému koupališti. Starou Porubu tvoří pouze rodinné domky, proto je svým charakterem, ale i problémy úplně jiná od zbytku obvodu. 

Reprezentant obvodu

Vladimir Tlach

 

Priority pro obvod

 • Zámecký park
  Dotáhneme do konce proměnu zámeckého parku v návaznosti na porubský rybník, jakožto odpočinkovou oblast. Mezi parkem a kostelem sv. Mikuláše uvedeme do patřičného stavu fotbalové hřiště a opravíme kostelní schody. 
 • Bezpečnost především
  Budeme klást důraz na posílení hlídek městských strážníků vzhledem k vzrůstající trestné činnosti jako je vykrádání domů apod.  
 • Multifunkční sportovní hala
  Podpoříme výstavbu multifunkční haly pro míčové sporty v areálu porubského Sokola.
 • Parkování pro návštěvníky 
  V ulicích V Zahradách a Pod Nemocnicí zřídíme několik parkovacích míst pro návštěvníky zdejších restaurací a obchodů. 
 • Porubský lesopark zachováme
  Myslivnu a její okolí zachováme jako místo pro odpočinek Porubáků a to napořád. Připravíme řešení celého území tak, aby bylo jasné, že se žádné kanceláře na poli stavět nebudou.
 • Cyklostezka i běžky
  Doděláme cyklostezku od zastávky Pod Nemocnicí k VŠB a napojíme jej na porubský lesopark. V zimě polovinu celého okruhu upravíme pro běžecké lyžování.

Známe problémy obvodu

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu