Přeskočit na obsah

7. obvod – Pod Duhou

Od tramvaje k Duze a od Zuzany k Vlatavě, to je sedmák, jak jej známe. Ač panelák za panelákem občas přerušený školním komplexem, je to místo, kde se dobře žije. Množství restaurací, obchodní komplexy, zdravotní středisko, knihovna i Dům dětí a mládeže dělá ze sedmáku soběstačnou čtvrt, poskytující obyvatelům veškerý servis. Středem obvodu se pak táhne fajn lesík a dvě fotbalová hřiště, na kterém trénují nové baníkovské naděje. Ačkoliv zde mají občané vše na dosah ruky, trápí je právě stav chodníků, po kterých se ke všem službám dostanou. Také podoba klidových zón a okolí kontejnerů potřebuje svou péči. A o parkování se ani nemusíme zmiňovat. Ale i tady víme, co s tím. Ze sedmáku najdete na naši kandidátce i Vaše sousedy - Jardu Klegu nebo Michala Sněhotu

Váš soused

Jaroslav Klega

 

Priority pro 7. obvod

 • Znovuoživení centrálního parku
  Park musí projít kompletní revitalizací tak, aby byl funkčním klidovým místem. Obnovou a doplněním městského mobiliáře začneme a přes opravu chodníků skončíme zakomponováním naučných a environmentálních prvků. Šťastní budou jak malí i velcí obyvatelé, tak místní zvířectvo ježkem počínaje a datlem konče.
 • Parkování na ulicích
  Sedmák nabízí ideální příležitost přeměnit podélná stání na kolmá, čímž dojde k výraznému nárůstu míst třeba na ulici Na Robinsonce, Heyrovského a Badatelů. Podobně jednoduchou úpravou zvýšíme počet míst o několik desítek na Podroužkové zezadu komplexu Duha.
 • Parkovací dům
  Sedmý obvod je ideální k výstavbě parkovacích domů na místech rozlehlých parkovišť. Nabízí se např. místo na Svojsíkové vedle Zuzany, při vjezdu do ul. Jana Šoupala, před objektem Vltavy či naproti dílen DPO vedle Hrušky. 
 • Jednoduše více laviček
  Celý obvod trpí nedostatkem laviček. Rozšíříme jejich počet kolem páteřních tras na ul. Průběžná i B. Nikodéma a centrálním chodníku od Duhy přes lesík na Martinovskou. Podle potřeby některé zastíníme a odpočinkové zóny doplníme o šachové stolky a hřiště na pétanque. 
 • Opravy i údržba chodníků
  Stávající chodníky systematicky opravíme, popřípadě zpevníme vyšlapané stezky, kterými lidé skutečně chodí.
 • Dvory pro lidi
  Ze starých asfaltových hřišť opět uděláme funkční sportoviště pro širokou veřejnost. Opravíme chodníky a dětská hřiště vhodně doplníme o stínidla. Součástí dvorů musí být i moderní lampy, které vám nebudou svítit do oken. 
 • Čistota kolem popelnic
  Zvedneme kulturu kolem kontejnerových stání, která schováme za pěkná ohraničení. Zároveň se podíváme na vhodná doplnění kapacity tříděného odpadu, ale též rozšíření košů.
 • Oplocený výběh pro psy
  V samotném centru obvodu na konci ul. Jana Šoupala oplotíme část travní plochy pro volný pohyb psů. Bude to tak bezpečné jak pro pejsky, tak i kolemjdoucí.
 • Veřejná prostranství u Vltavy a Zuzany
  Místa sloužící k setkávání lidí musí dobře vypadat. Zaměříme se proto na jejich kultivaci. Estetika a funkčnost půjdou ruku v ruce. Samozřejmostí je zvýšení pocitu bezpečí v těchto místech lepší spolupráci s Městskou policií.  

Známe problémy obvodu

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu