Přeskočit na obsah

5+1 důvodů proč volit SPOLU v Porubě

1

SPOLU s námi Poruba pokvete. Nejen na záhonech a na loukách. Kvalitní život ve městě je o nikdy nekončící kvalitní údržbě. Opravy chodníků, údržba zeleně, údržba funkčních dvorů, dětských hřišť a revitalizace starých, čistota v ulicích, více míst na odpočinek a posezení. Každý obvod si zaslouží stejnou péči. Tohle je priorita číslo 1. Nejvíce Vás trápí chodníky. Díky digitálnímu pasportu má porubská radnice o všech chodnících a jejich stavu perfektní přehled. Digitální pasport navíc umí i vyčíslit, kolik bude plánovaná rekonstrukce chodníku radnici stát. A i když se to nezdá, již nyní opravujeme dvojnásobek m2 chodníků oproti roku 2018. Cílem je ale opravovat 12 tis. ㎡ ročně standardně.

2

SPOLU zaparkujeme. Parkovací koncepce nemá v žádném větším městě snadné a už vůbec ne levné řešení. Jsme fandové alternativní dopravy ve městě, sportovci, ale nejsme fanatici. Auta z měst jen tak nezmizí a naopak, budou nějakou dobu ještě přibývat. Městské koncepce parkování a rozvoje alternativní dopravy musí jít ruku v ruce. Prošli jsme každý porubský obvod tam a zpět a vytipovali jsme pro Vás cca 1000 nových parkovacích míst napříč Porubou, které mohou navýšit kapacity stávajících míst velmi rychle. Někde nabydou změnou z podélných a kolmých na šikmé. Kde to situace dovolí, vzniknout zcela nová místa rozšířením cesty. K tomu rozjedeme realizaci větších projektů -parkovacích domů nebo polo-zapuštěných parkovacích míst, kde je situace kritická. 

3

SPOLU rozjezdíme Severní spoj. Severní spoj přináší po dokončení prodloužené Rudné další významně zklidnění dopravy po celé délce ulice Opavská. Severní spoj je pro Porubu do budoucna prioritní, odkloní tisíce motoristů, kteří Porubou jen transferují. Zpracovaný model hovoří jasně. V roce 2035 bude přes křižovatku U Vodárny projíždět 62 000 vozidel za 24 hodin, které není schopna tato křižovatka pojmout. V případě realizace Severní spoj převezme až 22 000 vozidel za 24 hod. Dojde k výraznému odlehčení po celé délce ulice Opavské a to až na úroveň roku 2000! Bez Severního spoje za pár let ztratíme spoustu zbytečného času v zácpách po celé délce ulice Opavská. Rozjezdili jsme Rudnou, rozjezdíme Severní spoj. 

4

SPOLU s námi zůstane Myslivna Myslivnou. Nechat porubský lesopark jako rezervu pro stavbu v budoucnu nám nestačí. Iniciujeme už nyní vznik studie rozvoje území, která byla slíbená a nerealizovaná městem. Na základě kvalitní studie rozvoje území můžeme změnit koncepčně územní plán a soustředit se už jen na rozvoj přírody a rekreace. Ostatně, koncepce byla slíbena městem již toto volební období. Plánovaná změna na územní rezervu místo konzervuje pro další rozvoj a zároveň nad územím visí stále otazník do budoucna. V Porubě v tom máme jasno. 

5

SPOLU pro kvalitní školy a sportovní infrastrukturu. V Porubě máme z čeho vybírat! Poruba se pyšní mnoha kvalitními a hlavně specializovanými školami. Sportovky, jazykovky, umělecké školy, matematické, soukromé, státní a také zde mají své místo školy alternativní. Například celý kampus Waldorfského vzdělávání a vznikají nové Montessori třídy. Další rozvoj specializací škol budeme plně podporovat, chceme ať si každý najde a rozvíjí se v tom, co ho baví. A porubský veřejný prostor musí nejen děti, ale celé rodiny vybízet k pohybu. Kvalitní stezky, veřejně přístupné sportovní areály škol, nové workout hřiště. Vždy dáme projektům, které Vás ve městě rozhýbou zelenou.

6

SPOLU dáme sbohem soudruhům. Tohle je náš SUPERbod, s kterým přišli naši nejmladší na kandidátce. Nezažili to a přesto to vnímají zcela správně. Věděli jste, že o Porubě ještě rozhodují svým hlasem komunisti? Jedním z důvodů je velmi nízká účast v komunálních volbách. Jejich voliči dorazí vždy. A přitom by stačilo, kdyby přišli všichni naši voliči, kteří nás chodí volit do Poslanecké sněmovny v Porubě. Sousedé, přátelé, známí, máte hlas i v Porubě a tenhle hlas rozhoduje o tom, jak se bude rozvíjet místo, kde žijete a trávíte nejvíce času. Nenechte ho propadnout. Dejte s námi sbohem porubským soudruhům. 

Volte SPOLU pro Porubu

Kdo jsou naši kandidáti?

Jsme porubští patrioti. Ověřte si jak pracujeme a jaké jsou naše priority.

1

Honza
Dekický

Kandidát na starostu 

Marek
Kudela

 

Vojta
Curylo

 

Petr
Jedlička

 

Lenka
Pastyrniaková

 

Dominik
Kolder