Přeskočit na obsah

4. obvod – U bazénu

Čtvrtý obvod je sevřen mezi ul. Opavskou a Pustkovec, kde do něj prostupuje Pustkovecký park – krásná rozlehlá klidová zóna. Je to také, chtělo by se říci, obvod sportu, když se zde nachází krytý bazén, sportovní centrum Fajne, tenisové kurty i skatepark. A do třetice je to místo, kde je klidné bydlení převážně v nižší zástavbě obklopené nekonečnou zelení. Dnes také opravené náměstí Družby u Bohemky a znovu vzkvétající Černá perla dávají čtvrťáku nový život. Jedinou kaňkou zůstává vozovna MHD, která území narušuje. Nicméně i to se v budoucnosti jistě změní. No a pak tady jsou tradiční neduhy jako nedostatek parkování, stav některých dvorů či podoba prostranství u křižovatky Vozovna – vstupní brány do Poruby. Co tedy s tím?

Váš soused

Petr Jedlička

 

Priority pro 4. obvod

 • Nová parkovací místa
  Realizujeme kolmá parkovací místa z náměstí Družby po ul. Gen. Sochora. Rovněž celá ulice Lvovská umožnuje výstavbu desítek kolmých parkovacích stání, stejně jako Žilinská za Bohemkou. Za Benzinou na Opavské je také prostor pro další parkoviště. A hlavně se podíváme na možnost technického řešení zakopání velkého parkoviště u krytého bazénu na úroveň sportoviště Fajne, čímž by vzniklo druhé patro s dalšími desítkami míst, aniž by to narušilo charakter místa.
 • Chodníky k chození
  Opravíme chodníky před poštou i u zdravotního střediska v okolí nám. Družby i všechny, které to potřebují. A hlavně zpevníme vyšlapanou stezku od zastávky Telekomunikační k Oáze klidu, aby fungovala i za deště, ale přitom nenarušila prostor pro konání poutí a cirkusů.
 • Okolí Černé perly
  Černá perla bude zanedlouho opět skutečnou perlou, ale na nás je péče o okolí. Opravíme tedy chodníky na Slavíkové stejně jako se postaráme o prostranství okolo. I nadále budeme podporovat vymístění vozovny autobusů i odstranění garáží pro budoucí rozvoj lokality.
 • Park „Vozovna“
  Celé prostranství u křižovatky „Vozovna“, pro mnohé vstupní brána do Poruby, musí projít zásadní rekonstrukcí. Tady se musí cílit na kvalitu a všechny uživatelé tohoto vytíženého místa.
 • Čistota v ulicích
  Zvedneme kulturu kolem kontejnerových stání, která schováme za pěkná ohraničení. Zároveň se podíváme na vhodná doplnění kapacity tříděného odpadu, ale též rozšíření košů.
 • Dvory pro lidi
  Všechny dvory vyčistíme od starých zbytnělých betonových ploch, patníků, klepáčů apod. Opravíme chodníky a dětská hřiště vhodně doplníme o stínidla. Součástí dvorů musí být i moderní lampy, které vám nebudou svítit do oken. 
 • Agility park
  Na psí louce u Pustkoveckého rybníku anebo u „jezevčíka“ postavíme veřejný agility park pro naše čtyřnohé mazlíčky.

Známe problémy a máme řešení

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu