Přeskočit na obsah

3. obvod – U zimáku

Třeťák je skutečným středem Poruby. Stačí se podívat z výšky. Ohraničen ulicí Opavskou – dopravní tepnou Poruby, Francouzskou, Porubskou a Hlavní třídou, jež je naopak tepnou porubského života. Zimní stadion, poliklinika, hlavní pošta, kravín, irská… a zejména prostranství „u Floridy“. Je to tedy obvod konání kulturních a sportovních akcí, nakupování na trzích, vyzvedávání balíků, posedávání v restauracích a pubech, ale hlavně klidného bydlení v centru města. Chtělo by se říct ráj na zemi, ale nenech se zmýlit! I třeťák má své problémy. Parkování, jak jinak!? Stav parků a dvorů, tedy chodníky, lavičky, zeleň… Čistota kolem kontejnerů. Stav venkovních sportovišť. Podoba místa trhů na Nezvalově náměstí. Ale to všechno se dá efektivně vyřešit, jen to chce trochu vůle. Tak pojďme na to!

Váš soused

Marek Kudela

 

Priority pro 3. obvod

 • 100 nových parkovacích míst
  Rozšíříme parkovací stání jednoduchými úpravami stávajících ulic, či využitím terénu – zhruba 50 míst zapuštěných v terénu na ul. Španielova, 28 míst ve dvoře mezi Nezvalovým nám. a ul. Spojů, 30 míst okolo ÚP a polikliniky.
 • Nálepkovo náměstí
  Revitalizujeme centrální park třeťáku, tedy opravíme chodníky vč. úpravy pro nájezd vozíčkářů, rozšíříme počet laviček i odpadkových košů, budeme pečovat o květinové záhony, stromy i keře, vytvoříme hrací plochu pro pétanque.
 • Dvory pro lidi
  Dvory vyčistíme od starých zbytnělých betonových ploch, patníků, klepáčů apod. Opravíme chodníky a dětská hřiště vhodně doplníme o stínidla. Součástí dvorů musí být i moderní lampy, které vám nebudou svítit do oken. 
 • Sportování malých i velkých
  Venkovní sportoviště ve dvorech opravíme, aby je mohly děti skutečně využívat. Z šesti starých betonových ploch postačí tři moderní funkční hřiště. 
 • Odpadky
  Kontejnerová stání schováme za pěkná ohraničení, zároveň se podíváme na vhodná doplnění kapacity tříděného odpadu.
 • Trhy na Nezvalové náměstí
  Zrekonstruujeme místo pro konání trhů na Nezvalově náměstí. Kvalitní architektura posune i prodej ovoce do jiné dimenze.

Známe problémy obvodu

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu