Přeskočit na obsah

2. obvod – Okolo Alšáku

Nejmenší co do rozlohy, obrovský co do významu. Čtyři rohy – Slovan, vozovna, kruháč a aula – a mezitím nejslavnější porubské náměstí Alšovo, kde se pořádají akce po celý rok; největší porubský park Havlíčkovo náměstí s dominantou věžáku Panorama a školní areál s dvěma prestižními základními školami na Porubské ulici, jedna domovem porubské atletiky a druhá se špičkovou výukou jazyků. Lidé z druhého obvodu mají všude blízko, vše na dosah ruky. Ale také je trápí věci jako v jiných obvodech – nedostatečné parkování, prostředí okolo kontejnerů, stav některých chodníků. Pojďme se podívat, co s tím uděláme.

Váš soused

Vojta Curylo

 

Priority pro 2. obvod

 • Desítky až stovky nových parkovacích míst
  Povrchové parkoviště na ul. Pionýrů částečně zakopeme a zvýšíme o jedno podlaží. Tím získáme až 120 nových míst. V obslužných uličkách za domy na Hlavní třídě přestavíme podélná stání na kolmá, čímž získáme další desítky.
 • Havlíčkovo náměstí
  Doplníme park o vodní prvek, který dá místu nové kouzlo. Dále otevřeme diskusi s místními obyvateli, zda by se nedal potenciál celého místa ještě rozvinout. Oblíbené dětské hřiště (kdysi s lodí) rozšíříme po vzoru Dětského ráje v Komenského sadech, popřípadě doplníme o mobilní kavárnu pro rodiče. Také opravíme bruslařskou dráhu a samozřejmostí bude naše péče o novou květinovou louku, která dělá radost všem.
 • Dopravní uzel „Vozovna“
  Vysoce frekventovány zastávky „Vozovna“ budou pod naším drobnohledem, co se týče bezpečnosti i čistoty. Tato pro mnohé vstupní brána do centra Poruby nesmí dělat ostudu. 
 • Čistota v ulicích
  Zvedneme kulturu kolem kontejnerových státní, která schováme za pěkná ohraničení. Zároveň se podíváme na vhodná doplnění kapacity tříděného odpadu, ale též rozšíření košů.
 • Dvory pro lidi
  Všechny dvory vyčistíme od starých zbytnělých betonových ploch, patníků, klepáčů apod. Opravíme chodníky a dětská hřiště vhodně doplníme o stínidla. Součástí dvorů musí být i moderní lampy, které vám nebudou svítit do oken. 
 • Alšovo náměstí
  I nadále budeme podporovat a spoluorganizovat kulturní a společenské akce, které místu vdechují život. A co tak zde umístit sochu samotného mistra!?

Vím, co náš obvod trápí

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu