Přeskočit na obsah

1. obvod – Oblouk i Poklad

Od Oblouku k Pokladu a zase zpátky. Prostě Sorela kam se podíváš. To je první porubský obvod, který zprava lemuje po celé délce Hlavní třídu. A ač se to nezdá, je to místo kultury, vzdělávání i sportu. Jde tedy o krásnou lokalitu v samotném centru Poruby, jenže žití v památkové zóně přináší svá úskalí, se kterými se obyvatelé musejí potýkat. Není zde jednoduché zaparkovat, a to se ani nemusí konat akce v kulturáku nebo sportovním areálu, kdy má obvod pojmout přijíždějící hosty. Mnohé také trápí stav klidových zón pro volnočasové aktivity nebo nepořádek v okolí kontejnerů. Jsou to mnohdy drobnosti, které hodláme změnit.

Váš soused

Dominik Kolder

 

Priority pro 1. obvod

 • Náměstí Boženy Němcové a Jana Nerudy
  Všechny čtyři dvory okolo obou náměstí znovuoživíme, a to vč. oprav betonových hřišť, kterých nemusí být tolik, chodníků a rozšíření počtu laviček i odpadkových košů. Na náměstí B. Němcové vytvoříme hřiště pro pétanque.  
 • Udržovaná i nová zeleň
  Větve nesmí lidem padat na hlavu, proto budeme systematicky pečovat o stromy, keře i květinové záhony. Tam, kde nejde vysadit strom, přidáme keř. I ty udělají spoustu parády.
 • Jeden dvůr vzorem pro druhý
  Dvory okolo Větrné jsou dvojí kvality. Z vyšlapaných stezek uděláme nenápadný funkční chodník, z betonového placu přírodní hřiště.
 • Dvory pro lidi
  Všechny dvory vyčistíme od starých zbytnělých betonových ploch, patníků, klepáčů apod. Opravíme chodníky a dětská hřiště vhodně doplníme o stínidla nebo hračkobudky. Součástí dvorů musí být i moderní lampy, které vám nebudou svítit do oken. 
 • Čistota v ulicích
  Kontejnerová stání schováme za pěkná ohraničení např. po vzoru ulice Gustava Klimenta. Zároveň se podíváme na vhodná doplnění kapacity tříděného odpadu.
 • Nový DK Poklad – nové okolí
  Parky po obou stranách kulturního domu i jeho předpolí musí vypadat skvěle. Doplníme místo o moderní městský mobiliář i vodní prvek.

Vím, co náš obvod trápí

Zobrazit další obvod

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu